LGS Ocak Ayı Ders Çalışma Programı

22
53934

Uzaktan Eğitim Ders Çalışma Programı

LGS sınavında başarılı olmak için en önemli etkenlerden birisi düzenli çalışmaktır. Düzenli çalışmak için de çalışma planına ihtiyaç vardır.  LGS gibi ciddi bir sınava hazırlık süreci kesinlikle plansız olmamalıdır. Planlı çalışmak bir çok öğrenci için zordur. Bazı öğrenciler ise planlı çalışmak istemesine rağmen plan hazırlamayı bilmemekte ya da plan hazırlamak zor gelmektedir. Plan hazırlama konusunda zorlanıyorsanız okulunuzdaki rehber öğretmenden yardım alabilir veya buradaki örnek planlardan faydalanabilirsiniz. Diğer plan örneklerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

LGS Uzaktan Eğitim Ocak Ayı Ders Çalışma Programı

Soru Sayısı Aralık
120 Soruluk Ders Çalışma Programı İNDİR
160 Soruluk Ders Çalışma Programı İNDİR
180 Soruluk Ders Çalışma Programı İNDİR
200 Soruluk Ders Çalışma Programı İNDİR
250 Soruluk Ders Çalışma Programı İNDİR
300 Soruluk Ders Çalışma Programı İNDİR
350 Soruluk Ders Çalışma Programı İNDİR
Ders Çalışma Takip Çizelgesi İNDİR

 

DİĞER LGS  ÇALIŞMA PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

5-6-7. Sınıf Uzaktan Eğitim Ders Çalışma Programı
 
Günlük Soru Sayısı Seviye
60 Soruluk Ders Çalışma Programı 5. Sınıf İNDİR
80 Soruluk Ders Çalışma Programı 5-6. Sınıf İNDİR
100 Soruluk Ders Çalışma Programı 6-7. Sınıf İNDİR
120 Soruluk Ders Çalışma Programı 7. Sınıf İNDİR
160 Soruluk Ders Çalışma Programı 7. Sınıf İNDİR
200 Soruluk Ders Çalışma Programı

 

MEB LGS Örnek Sorular

22 YORUMLAR

  1. Daha yoğun bir ders programı yapsanız daha iyi olur tabi kötü olduğunu söyleyemem elinize emeğinize sağlık güzel olmuş çok beğendim

  2. selam çok guzel programlarınız var ben lgs ye calışan haftda 1200 soru cozuyorum hedefim 460 ve uuzeeri bir puan cıkarmak sice nasıl iyi çalışmalr dieriö-m

  3. Merhaba Ben 7. Sınıf öğrencisiyim. Hedefim Galatasaray Lisesi. Programları inceledim. Ama şöyle söyleyeyim. Ben bir gün içinde Matematik ve Türkçe’den daha çok soru çözüyorum. Türkçe Öğretmenimiz Haftalık 200 Türkçe 50 Paragraf istiyor. Ben de haftada 200 matematik çözmek istiyorum. Ama diğer derslerden (mesela İngilizce, Sosyal) daha az soru çözebilirim çünkü çok kaynağım yok. Sizce nasıl bir program uygulamalıyım? Ve hedefime göre bana kaç sorudan başlamamı önerirsiniz? Geçen sene de 100-150 soru çözerdim ama bu sene okula gidemediğimiz için öğretmenler çok ödev veriyor. Motivasyonum da biraz daha düşük. Sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim.

    • Merhaba. Ders çalışırken derslerin zorluk derecesi, katsayıları ve soru sayıları ve eksikler dikkate alınarak çalışılmalı. Bu nedenle Türkçe ve Matematik dersine daha fazla çalışman normal. Yeni hazırladığım planlarda ben de Türkçe Matematik ve Fen dersine daha fazla ağırlık verdim. Günlük ne kadar soru çözmen konusuna gelince 7. sınıflar için genellikle 120 soru öneriyorum ama senin hedefini düşünürsek 160 veya 180 soru ile başlayıp belirli bir süre sonra soru sayısını artırabilirsin. Sınava hazırlık süreci çok uzun olduğu için çok yoğun bir plandan başlamanı önermiyorum.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı giriniz