LGS Ders Çalışma Programı

65
682346

LGS ders çalışma programı

LGS sınavında başarılı olmak için en önemli etkenlerden birisi düzenli çalışmaktır. Düzenli çalışmak için de çalışma planına ihtiyaç vardır.  LGS gibi ciddi bir sınava hazırlık süreci kesinlikle plansız olmamalıdır. Planlı çalışmak bir çok öğrenci için zordur. Bazı öğrenciler ise planlı çalışmak istemesine rağmen plan hazırlamayı bilmemekte ya da plan hazırlamak zor gelmektedir. Plan hazırlama konusunda zorlanıyorsanız okulunuzdaki rehber öğretmenden yardım alabilir veya buradaki örnek planlardan faydalanabilirsiniz. Planlar “Süre” ve “Soru  Hedefli” olmak üzere farklı türde hazırlanmıştır. Çalışma durumunuza en uygun planı seçmeniz plana uymanızı kolaylaştıracaktır. 8. sınıflar için hazırlanmış olan LGS ders çalışma programı pdf formatında indirebilirsiniz.

LGS ile ilgili haberler ve motivasyon, verimli çalışma teknikleri ve sorularınız için @lgsrehberlik instagram hesabımızı takip edin.
SORU HEDEFLİ  ÇALIŞMA PROGRAMI

120 SORU İNDİR
160 SORU İNDİR
180 SORU İNDİR
200 SORU İNDİR
250 SORU İNDİR
Aralık Ayı Ders Çalışma Programı İçin TIKLAYINIZ…

 

Saatli Ders Çalışma Programları
75 Dakikalık İndir
110 Dakikalık İndir
120 Dakikalık İndir
150 Dakikalık İndir
165 Dakikalık İndir 
190 Dakikalık İndir

 

Pomodoro Tekniği İle LGS Ders Çalışma Programı

LGS-Liselere Giriş Sınavı Nasıl Çalışmalı

 

65 YORUMLAR

  1. GÜNLÜK 200 VE 250 PLAN PROGRAMLARINIZI EXCEL FORMATINDA PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?ÖĞRENCİLERİMDEN HANGİ DERSTE ZORLANIYORSA ONA GÖRE SORU SAYILARINI DÜZENLEMEK İSTİYORUM YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM

    • Kaç soru çözeceğin, hedefine, ders durumuna (konu eksiğinin olup olmaması) ve motivasyonuna göre değişir. Herkes için aynı soru sayısını söyleyemem. Daha ayrıntılı bilgi verirsen o zaman bir sayı söyleyebilirim. Kendi Öğrencilerime konu eksiği olup konu çalışanlar için en az 150, konu eksiği çok olmayıp test çözmeye ağırlık verenler ve hedefi fen lisesi olanlar için en az 250 soru çözmelerini öneriyorum.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı giriniz