LGS Ders Çalışma Programı

94
904634

LGS ders çalışma programı

LGS sınavında başarılı olmak için en önemli etkenlerden birisi düzenli çalışmaktır. Düzenli çalışmak için de çalışma planına ihtiyaç vardır.  LGS gibi ciddi bir sınava hazırlık süreci kesinlikle plansız olmamalıdır. Planlı çalışmak bir çok öğrenci için zordur. Bazı öğrenciler ise planlı çalışmak istemesine rağmen plan hazırlamayı bilmemekte ya da plan hazırlamak zor gelmektedir. Plan hazırlama konusunda zorlanıyorsanız okulunuzdaki rehber öğretmenden yardım alabilir veya buradaki örnek planlardan faydalanabilirsiniz. Planlar “Süre” ve “Soru  Hedefli” olmak üzere farklı türde hazırlanmıştır. Çalışma durumunuza en uygun planı seçmeniz plana uymanızı kolaylaştıracaktır. 8. sınıflar için hazırlanmış olan LGS ders çalışma programı pdf formatında indirebilirsiniz.

 

SORU HEDEFLİ  ÇALIŞMA PROGRAMI

120 SORU İNDİR
160 SORU İNDİR
180 SORU İNDİR
200 SORU İNDİR
250 SORU İNDİR
Aylık Ders Çalışma Programı İçin TIKLAYINIZ…

 

Saatli Ders Çalışma Programları
75 Dakikalık İndir
110 Dakikalık İndir
120 Dakikalık İndir
150 Dakikalık İndir
165 Dakikalık İndir 
190 Dakikalık İndir

 

Pomodoro Tekniğine Göre Çalışma Programı İçin TIKLAYINIZ..

LGS’ye Nasıl Çalışmalı

 

Önceki İçerikUmudun Önemini Kanıtlayan Fare Deneyi
Sonraki İçerikImpostor Sendromu Nedir?

94 YORUMLAR

  1. 7. sınıfım eylülün 6sına kadar 8. ders konularına çalışmak istiyorum yani önceden hazırlık yapmak istiyorum programlar falan yapıyorum ama bir şeyler eksik oluyor yani bir sorun oluyor sizin önereceğiniz bir program var mı?
    2.Soru:her akşam kitap okuyorum 64-78 ortalama sayfa okuyorum kitaplar bu kadar olduğu için her gün bir kitap bitirerek yatıyorum ama evde kitap bulamıyorum resmen önereceğiniz bir kitap isimleri ya da beğendiğiniz yazarlar var mı?

  2. Ben 8 sınıf öğrencisiyim lgs ye 3-4 ay kaldı ve ben hiç çalışmadım sadece hocalarımın verdiği ödevleri yapıyorum ben şimdi başlasam istediğim okulu tutturabilirmiyim yani yüksek puan alabilirmiyim benim kendime göre ayarladım ders çalışma programı var ona uysam başarabilirmiyim

    • 3-4 ay çalışarak istediğin okulu tutturabilir misin bunu bilemem. Çünkü senin durumunu ve istediğin okulun puanını bilmiyorum. Ama kesinlikle denemelisin. İstediğin okulu kazanamasan bile belki ona yakın bir seviyede okulu kazanırsın. Daha da önemlisi liseye daha hazır ve donanımlı gitmiş olursun. Ayrıca keşke çalışsaydım pişmanlığını yaşamazsın.

  3. saatler bana uymuyoda saat 5 le 6 arası dınlenme vaktım oluyo ama burda 4-5 excel olarak paylasırmısnız yada yenı program atabılırmısınız

  4. GÜNLÜK 200 VE 250 PLAN PROGRAMLARINIZI EXCEL FORMATINDA PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?ÖĞRENCİLERİMDEN HANGİ DERSTE ZORLANIYORSA ONA GÖRE SORU SAYILARINI DÜZENLEMEK İSTİYORUM YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM

    • Kaç soru çözeceğin, hedefine, ders durumuna (konu eksiğinin olup olmaması) ve motivasyonuna göre değişir. Herkes için aynı soru sayısını söyleyemem. Daha ayrıntılı bilgi verirsen o zaman bir sayı söyleyebilirim. Kendi Öğrencilerime konu eksiği olup konu çalışanlar için en az 150, konu eksiği çok olmayıp test çözmeye ağırlık verenler ve hedefi fen lisesi olanlar için en az 250 soru çözmelerini öneriyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz