2020 Bursluluk Sınavı Konuları

0
4432

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’na (İOKBS) girecek öğrencilerin de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacağını açıkladı.

Daha önce 25 Nisan 2020’de yapılması planlanan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) koronavirüs önlemleri kapsamında 6 Haziran 2020’ye ertelendi.
İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’na 5. sınıftan 11.sınıfa kadar olan seviyelerdeki öğrenciler katılabiliyor. Bu sınava girecek öğrenciler de sınavın kapsamı hakkında tereddüt yaşıyorlardı.
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bunun üzerine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Bu sınava girecek öğrencilerimiz de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar. Ayrıca bu sınava girecek 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz 9. sınıfın tüm müfredatından sorumlu oluyorlardı. Bu kapsamı da daralttık ve 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz de sadece 9. sınıfın birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar.”
  • 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri için yapılacak sınava ait dosyaya ulaşmak için tıklayınız.
  • 8. sınıf öğrencileri için yapılacak sınava ait dosyaya ulaşmak için tıklayınız.
  • Hazırlık sınıfı öğrencileri için yapılacak sınava ait dosyaya ulaşmak için tıklayınız.
  • 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri için yapılacak sınava ait dosyaya ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:http://www.meb.gov.tr/

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı giriniz