2021-2022 Sınıf Rehberlik Etkinlikleri Yayımlandı

16
93956

 Sınıf Rehberlik Programı’nın uygulanması sürecinde kullanılacak, öğretmenlere yol gösterici içerikler hazırlanması amacıyla programda yer alan her bir kazanım için (her sınıf seviyesi için 36 kazanım) örnek etkinlikler geliştirilmiş ve Sınıf Rehberlik Etkinlikleri Seti oluşturulmuştur.

Hazırlanan sınıf rehberlik etkinliklerinin değişen ihtiyaçlar doğrultusunda dijital olarak kullanılabilmesi, öğretmenlerin kullanacakları materyal çeşitliliğini artırabilmek amacıyla etkinliklerin dijital olarak uyarlanmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmiş ve   ilkokul, ortaokul ile ortaöğretim kademeleri için Dijital Sınıf Rehberlik Etkinlikleri Platformu (DİSREP) oluşturulmuştur. Bu platform aracılığıyla sınıf rehberlik etkinliklerini uygulama sürecinde öğrenciler; bilgisayar, telefon, tablet vb. aracılığıyla da sınıf rehberlik etkinliklerinin uygulanması sürecine katılabileceklerdir. Dijital Sınıf Rehberlik Etkinlikleri Platformu (DİSREP) ile sınıf rehber öğretmenleri sınıfta etkileşimli tahta aracılığıyla her hafta etkinlikleri daha kolay ve dikkat çekici şekilde uygulayabilecekler; öğrenciler bazı etkinlikleri kendi başlarına online olarak gerçekleştirebilecek, yüz yüze ya da uzaktan/online eğitimde öğretmen ve öğrenciler etkinliklere erişebileceklerdir.

“Dijital Sınıf Rehberlik Etkinlikleri Platformu”na (DİSREP) https://orgm.meb.gov.tr/disrep/index.html  adresinden ulaşabilirsiniz.

2021-2022 SINIF REHBERLİK ETKİNLİKLERİ

Okul Öncesi Sınıf Rehberlik Etkinlikleri İNDİR
1. Sınıf İNDİR
2. Sınıf İNDİR
3. Sınıf İNDİR
4. Sınıf İNDİR
Etkinlikler Açıklama İNDİR
5. Sınıf İNDİR
6. Sınıf İNDİR
7. Sınıf İNDİR
8. Sınıf İNDİR
Etkinlikler Açıklama İNDİR
9. Sınıf İNDİR
10. Sınıf İNDİR
11. Sınıf İNDİR
12. Sınıf İNDİR
Etkinlikler Açıklama İNDİR
Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi
9. Sınıf Rehberlik Etkinlikleri
10. Sınıf Rehberlik Etkinlikleri
11. Sınıf Rehberlik Etkinlikleri
12. Sınıf Rehberlik Etkinlikleri
Önceki İçerikBEP Toplantı Tutanağı Örneği
Sonraki İçerik15.000 Sözleşmeli Öğretmen Atama Takvimi

16 YORUMLAR

  1. 8.sınıf rehberlik etkinlikleri neden yüz yüze eğitime uygun halbuki onlıne eğitim yapıyoruz bunu hazırlayanların bu durumdan haberi yok mu 4. haftada kalmış neden ???????

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz