e-Rehberlik Modülü Pilotlama Çalışmaları Başladı

0
1355

Genel Müdürlüğümüzce Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda sürdürülen rehberlik hizmetleri çalışmalarının daha sistematik bir şekilde yapılandırılması, etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi ve izlenebilir hale getirilip geleceğe yönelik rehberlik hizmetlerinde faydalı politikalar üretilebilmesi amacıyla elektronik ortamda rehberlik modülü oluşturma çalışmaları sürdürülmektedir. Çalışmaları devam eden e-Rehberlik modülüne ilişkin pilotlama çalışmaları 19/02/2018- 18/05/2018 tarihleri arasında Ankara ilinde gerçekleştirilecektir.

e-Rehberlik modülü çalışma sistemine yönelik olarak 12/01/2018- 18/01/2018 tarihleri arasında Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Seyfettin TORAMAN tarafından pilotlama çalışmalarının gerçekleştirileceği Ankara ili Altındağ, Beypazarı, Çankaya, Çubuk, Keçiören ve Şereflikoçhisar ilçelerinde her tür ve kademedeki okul ve kurumlarda görev yapmakta olan rehberlik öğretmenlerine eğitim verildi.

e-Rehberlik modül sisteminin 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren rehberlik hizmetlerinde kullanılması planlanmaktadır.

Kaynak:https://orgm.meb.gov.tr/www/e-rehberlik-modulu-pilotlama-calismalari-basladi/icerik/1005#

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı giriniz