TYT-AYT Net Sihirbazı

0
3874

TYT-AYT Net Sihirbazı

Yükseköğretim Program Atlası, YKS’ye hazırlık aşamasından başlayarak adayların üniversite ve meslek tercihlerini yaparken daha “bilinçli kararlar verebilmesini desteklemek amacıyla” YÖK tarafından geliştirilmiş bir sistemdir.

 YÖK Başkanlığı üniversite adayları için Yükseköğretim Program Atlası uygulamasını yayına soktu. Yükseköğretim Program Atlası’nda YKS adayları TYT-AYT net sihirbazını kullanarak üniversiteye yerleşen adayların ortalama netlerini öğrenebilecekler.

Lisans Atlası İle:Lisans bölümlerine yerleşen adayların puanları, başarı sıraları, TYT-AYT netleri, geldikleri liseler, geldikleri bölgeler v.b. bilgilere ulaşılabilmekte.

Önlisans Atlası İle: Önlisans programlarına ve TYT puanları ile yerleşenlerin dağılımları, TYT netleri, geldikleri liseler, mezun oldukları lise alan ve dalları v.b. bilgilere ulaşılabilmekte.

TYT-AYT Net Shirbazı İle:Lisan ve önlisans programlarına yerleşenlerin net ortalamalarına ulaşılabilmekte.

YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAM ATLASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Sistemde YÖK Bilgi Sistemi YÖKSİS verileri ile ÖSYM’nin ÖSYS verileri kolay erişilebilir ve anlaşılır bir formatta kullanıcıların önüne sunuluyor.

– YÖK Program Atlası 3 modülden oluşuyor:

• YÖK Lisans Atlası

• YÖK Önlisans Atlası

• TYT-AYT Net Sihirbazı

Önemli “Rehberlik Servisim-Rehber Öğretmenler Paylaşım Platformu” facebook grubumuza katılın.  Yeni dokümanlardan ve haberlerden ilk sizin haberiniz olsun.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı giriniz