MEB’in bir süre önce öğretmenleri, ‘teröre destek olmayın’ yönündeki uyardığı öğretmenler de, ‘teröre destek olduğun teftiş kurulunca saptandı’ diye arayan dolandırıcıların hedefi oldu. Öğretmenlerden, ‘Teftişten arıyorum’ diyerek para sızdırmak isteyen dolandırıcılara karşı Teftiş Kurulu Başkanı Atıf Ala öğretmenleri uyardı. “Denetim başkanlığı kimseden para istemiyor” diyen Ala, para isteyenlerin savcılığa bildirilmesini istedi.

‘Kimseye para vermeyin’

Özel-resmi okulları ve öğretmenleri arayan dolandırıcılar, ‘PKK’ya destek olduğunuz saptandı. Hakkınızda soruşturma açıldı. Teftiş’ten arıyorum’ diyerek para karşılığı dosyayı kapatmayı taahüt etti. Bakanlık, hemen harekete geçti. MEB Rehberlik ve Denetim Başkanı Atıf Ala, resmi yazıyla teşkilatı uyardı. Resmi ve özel okulları arayan ve adının Mehmet Gökmen olduğunu söyleyen kişi ya da kişilere itibar edilmemesini isteyen Başkan Ala, “Denetim başkanlığından aradığını belirterek, okul ve kurumlardan para talep eden bu kişinin Başkanlığımızla bir ilgisi yoktur. Başkanlığımız çalışanlarının böyle bir talepte bulunması söz konusu değildir. Böyle bir durumla karşılaşılması halinde Cumhuriyet Savcılıkları’na suç duyurusunda bulunulması ve okulların uyarılması gerekiyor” dedi.

Önemli “Rehberlik Servisim-Rehber Öğretmenler Paylaşım Platformu” facebook grubumuza katılın.  Yeni dokümanlardan ve haberlerden ilk sizin haberiniz olsun.

 Sevim Çelik                                                                                                                  YENİ YÜZYIL GAZETESİ

www.kamudanhaber.com

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı giriniz